V úterý 19. 5. se v Teplicích konalo Krajské finále McDonald´s Cupu. Za pěkného počasí se uskutečnil turnaj i mezi 8 malotřídkami z Ústeckého a Karlovarského kraje. Konkurence byla vysoká a i když se našim žákům povedlo vyhrát pár zápasů a dali do toho všechny své síly, skončili na 8. místě. Důležité je, že si všichni zahráli krásný fotbal - fair play a užili si den plný fotbalu a zážitků…
Ve čtvrtek 7. 5. 2026 se v Děčíně konal již 27. ročník McDonald´s Cupu - fotbalový turnaj základních a malotřídních škol. Ačkoli se přihlásily jen dvě malotřídky, naši žáci se za neustálého deště náležitě připravili a svým výborným výkonem nedali svému soupeři žádnou šanci. Výsledkem 3:0 si naši malí fotbalisté zajistili postup do krajského finále v Teplicích. Jako jediná škola jsme dorazili i s fun clubem roztleskávaček a i ten…
Ve středu 8. 4. se žáci 1. - 3. třídy zúčastnili autorského čtení s paní spisovatelkou p. Fišarovou. Žáci se dozvěděli cestu knihy od prvních písmen až po hotovou knihu. Seznámili se s hlavním hrdinou a prožili s ním kousek dobrodružství.
ZŠ: V pátek 20. 3. 2026 se naši žáci 2. - 5. ročníku zúčastnili mezinárodně koordinované soutěže "Matematický klokan" v kategorii Cvrček a Klokánek. Zde jsou naši nejúspěšnější... Blahopřejeme
V úterý 17. 3. 2026 navštívil 4. a 5. ročník knihovnu Děčín s přednáškou "Kyberšikana". Přednáška byla založena na algoritmu programu, kde se řešil rozhovor dvou dívek a jejich chování. Děti měly možnost v průběhu řídit směr vývoje, a tím si uvědomit důsledky jejich chování.
18.3. 2026 se konalo v děčínském DDM okresní kolo v dětské recitaci, do kterého postoupila za naši školu Daniela L. ze 4. třídy. Přes veškerou snahu jsme do krajského kola nepostoupili. Nevadí. I tak je to další velký úspěch naší školy. Danielce moc děkujeme za skvělý výkon a reprezentaci. V příštím roce se opět rádi zúčastníme.
V pátek 13. 3. 2026 jsme navštívili městské divadlo v Děčíně s představením "Do stopy". V lyžařské grotesce z Jizerské 50 se děti dozvěděly, že díky odhodlání, vytrvalosti, přátelství, pokoře i soutěživosti, lze dosáhnout vytouženého cíle.
Recitovat naučenou báseň před publikem není vůbec jednoduché. Ve školním kole si to vyzkoušelo hned 8 dětí. Jejich výkony byly famózní a dostalo se jim za to zaslouženého potlesku. Všichni soutěžící byli oceněni diplomem a malou drobností a dva nejúspěšnější nás jeli reprezentovat na městské kolo do Děčína. I tam zažili úspěch, kdy žákyně 4. ročníku - Daniela L. postoupila do okresního kola. Moc gratulujeme a držíme nadále palce!